عصب کشی • دندانپزشکی من

انواع برند های ایمپلنت دندانی

 

مجموعه کلینیکهای زنجیره ای دندانپزشکی ((من)) در این مقاله سعی کرده است ، تا درباره تفاوت برندهای ایمپلنت دندان بیشتر صحبت کنید و اینکه آیا باید به مارک ایمپلنت دندانی خود اهمیت دهید یا خیر!ایمپلنت های دندانی یک نسخه مصنوعی از ریشه دندان ها هستند. این دستگاه های کوچک تیتانیومی اغلب با نام های تجاری مختلف عرضه می شوند. بیماران دندانپزشکی معمولا در مورد معنای این نام های تجاری و اینکه آیا برند واقعاً برای جراحی آنها اهمیت دارد یا خیر سردرگم می شوند. ایمپلنت های دندانی معمولا از تیتانیوم ساخته می شوند. این پیچ ها توسط جراح دندان در استخوان فک شما قرار می گیرند. سپس ایمپلنت باید با استخوان فک طبیعی ترکیب شود ، تا ریشه مصنوعی دندان را تشکیل دهد. تاج دندان و اباتمنت روی ایمپلنت قرار می گیرد، بنابراین باید پایه ای پایدار برای دندان جدید تشکیل دهد. برخلاف روکش های دندانی، ایمپلنت های دندانی به صورت سفارشی برای بیماران طراحی نمی شوند. با این حال، اندازه و طول ایمپلنت دندان ممکن است بر اساس متراکم بودن استخوان فک شما متفاوت باشد. با توجه به این عوامل می توانید به دنبال یک برند ایمپلنت باشید ،و در مورد تفاوت برندهای ایمپلنت دندان تحقیق کنید تا آنچه را که نیاز دارید به دست آورید. در حالی که برخی از ایمپلنت های دندانی محبوبیت بیشتری نسبت به سایر برندها دارند، نام تجاری و برند ایمپلنت نمی تواند نتیجه جراحی را تعیین کند.ما با پزشکان ایمپلنتولوژیست مجرب نتیجه ای ایده آل و خاطره ای خوب از ایمپلنت برای شما ایجاد خواهیم کرد.

ایمپلنت های طلایی:

ایمپلنت‌های دندانی متعددی وجود دارد، اما دو نام معمولاً برجسته هستند  Nobel و  Straumann  این برندها استاندارد طلایی در ایمپلنت های دندانی محسوب می شوند.

۱)     ایمپلنت های دندان  Nobel شامل:

Ø     Nobel Biocare

احتمالاً شناخته شده ترین برند ایمپلنت دندان در جهان است. این شرکت اولین تولید کننده ای بود که ایمپلنت دندان تجاری را معرفی کرد، زمانی که یکی از دانشمندان آن، Per-Ingvar Brånemark’s، سیستم ایمپلنت را برای جایگزینی دندان های از دست رفته در دهه ۱۹۶۰ اختراع کرد.دندانپزشکان در سراسر جهان به طور گسترده از ایمپلنت های دندانی نوبل استفاده می کنند ،زیرا این محصولات بسیار معتبر هستند. در حدود پنجاه سال گذشته، پزشکان و دانشمندان به دقت ثبت کرده اند که این ایمپلنت ها چقدر خوب عمل می کنند. ثبات ایمپلنت به خوبی ثابت شده است.تمام ایمپلنت های Nobel BioCare از تیتانیوم با کیفیت بالا و درجه ۴ تجاری ساخته شده اند. این ایمپلنت ها در طول فرآیند ساخت در دمای پایین تولید می شوند. بنابراین، فلز آنها بسیار بادوام و محکم شناخته شده است.برخی از ایمپلنت های نوبل روی سطح آنها پوششی دارد ،که باعث می شود تا ایمپلنت سریع تر با استخوان فک تزریق شود. این برند برای هر ایمپلنت دندانی ۱۰ سال ضمانت ارائه می دهد.

Ø     NobelSpeedy

NobelSpeedy این ایمپلنت دندانی اصلی نوبل است. این به طور رایج در سیستم ایمپلنت چند دندانی All-on-۴ استفاده می شود. NobelSpeedy دارای طراحی منحصر به فردی است که لنگر دو قشری بهتری را فراهم می کند و اجازه می دهد تا سریع و کارآمد جراحی انجام شود. این ایمپلنت دندانی همچنین به طور گسترده مورد تحقیق قرار گرفته است و اسناد زیادی برای حمایت از سطوح کارایی آن دارد.

Ø     NobelActive

NobelActive، این ایمپلنت دو ویژگی اصلی را ارائه می دهد: سطح بالای ثبات و جذابیت و زیبایی شناسی عالی. این ایمپلنت خاص ممکن است برای شما مناسب باشد اگر چگالی استخوانی پایین دارید یا ساختار استخوانی به خطر افتاده است.

Ø     NobelReplace

 مانند Active بالا، Replace نرخ بالایی از ثبات و جذابیت زیبایی را ارائه می دهد. ممکن است برای جایگزینی دندان های جلو مناسب باشد. اتصال مخروطی NobelReplace این ایمپلنت دارای بدنه مخروطی و اتصال محکم است. در نظر گرفته شده است که راه حل های زیبایی در هر نوع شرایط دهان ارائه دهد. NobelParallel CC این ایمپلنت به عنوان “طراحی و کاربرد ساده” به بازار عرضه شده است. این ایمپلنت برای استفاده توسط جراحان باتجربه و جدید، انعطاف پذیر در نظر گرفته می شود.

NobelReplace Tapered همچنین تحت عنوان NobelReplace Select Tapered به بازار عرضه شده است، این ایمپلنت یک نوع “استفاده آسان” در نظر گرفته می شود.

Ø     Nobel Biocare

اساساً برندی است که برای ایمپلنت های دندانی به ویژه در اروپا استفاده می شود. با این حال، مارک معروف نیز بسیار گران است، بنابراین ممکن است بخواهید از دندانپزشک خود برای توصیه های جایگزین بخواهید.مجموعه کلینیکهای زنجیره ای دندانپزشکی ((من))آماده ارائه مشاوره تخصصی ایمپلنت به شما عزیزان می باشد.

۲)     ایمپلنت دندان  Srtaumann

Straumann یک برند برجسته ایمپلنت دندان است،این برند دارای استانداردهای کیفیت بین المللی برای ایمپلنت های دندانی است. مهمتر از آن، این ایمپلنت ها از نظر بالینی توسط تحقیقات پشتیبانی می شوند. این شرکت چندین محلول ایمپلنت دندانی ایجاد می کند و هر کدام از نظر بالینی تایید شده اند.این یک برند سوئیسی است که به دلیل کیفیت و دقت بالا شناخته شده است. ایمپلنت ها از ماده خاصی به نام Roxolid ساخته شده اند که به دلیل پایداری شناخته شده است. تمام ایمپلنت های Straumann از مواد با مقاومت بالا ساخته شده اند.برخی از دندانپزشکان برای استحکام و قابلیت اطمینان، ایمپلنت Straumann را ترجیح می دهند. این شرکت دارای ۱۴ میلیون ایمپلنت اشتراومن در حال استفاده است. این برند از این نظر منحصر به فرد است که ایمپلنت های دندانی استاندارد تیتانیومی و همچنین یک مدل سرامیکی را ایجاد می کند.ممکن است بخواهید برای کاهش زمان بهبودی، ایمپلنت های مخروطی را در نظر بگیرید. این برند به خود می بالد که ایمپلنت های آن می توانند پاسخ بافتی بهتری را پس از جراحی ایجاد کنند. اشتراومن همچنین اباتمنت ها، کانکتورهایی را طراحی می کند که با ایمپلنت ها در طول روش قرار دادن تاج مصنوعی همراه می شوند.

سایر برندهای قابل توجه ایمپلنت دندان

به غیر از دو مورد ذکر شده در بالا، ده ها ایمپلنت دندانی دیگر وجود دارد. در اینجا یک مرور مختصر از محبوب ترین ها آورده شده است:

ü    ایمپلنت های دندانی Mode

نسبت به سایر برندهای بزرگ اقتصادی تر در نظر گرفته می شوند. این ایمپلنت ها را می توان در اندازه های پیچ سفارشی متناسب با شرایط منحصر به فرد استخوان فک شما تهیه کرد. با وجود برچسب قیمت پایین تر، میزان موفقیت برای اینها یکسان است. این برند در اروپا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ü    ایمپلنت دندان BioHorizon

این ایمپلنت ها دارای طراحی یک تکه هستند. دندانپزشکان این ایمپلنت ها را به دلیل سطح دقت آنها ترجیح می دهند. همچنین، گفته می‌شود که این ایمپلنت‌ها «در جای خود می‌چسبند» و بنابراین قرار دادن آنها راحت‌تر است. تیتانیوم این ایمپلنت ها دارای کد رنگی هستند. طول ایمپلنت ها به طور پیش فرض ۹.۵ میلی متر است، اما دندانپزشکان می توانند ارتفاع آن را متناسب با آن تغییر دهند.

ü    ایمپلنت دندان MegaGen

ایمپلنت های استاندارد MegaGen زمانی استفاده می شوند که تراکم استخوان خوبی داشته باشید. این ایمپلنت ها می توانند در دندان های جلویی به صورت تک واحدی نیز قرار بگیرند. آنها ویژگی های منحصر به فردی دارند که شما ممکن است ترجیح دهید. در حالی که این ایمپلنت ها واقعاً در روش های پس از کشیدن دندان استفاده نمی شوند، اگر دندان شما بیش از ۳ ماه از دست رفته است، ممکن است بخواهید در مورد این موارد از دندانپزشک خود بپرسید.

ü    ایمپلنت دندان MIS

قطر این ایمپلنت ها بیشتر از حد معمول و نسبتاً ضخیم است. این پیچ ها بیش از هر پیچ دیگری می توانند استحکام و پشتیبانی را ایجاد کنند. این ایمپلنت ها هم در دندان های جلو و هم در عقب استفاده می شوند. به دلیل افزایش ضخامت، اگر تراکم استخوان کمتری دارید، این ایمپلنت ها ممکن است کافی باشند. موارد فوق تنها تعدادی مورد استفاده توسط دندانپزشکان است. دندانپزشک شما ممکن است بسیاری از مارک های دیگر را بشناسد که می توانید در کنار موارد فوق در مورد آنها صحبت کنید.اگر مایل به دریافت مشاوره رایگان ایمپلنت هستید با مجموعه کلینیکهای زنجیره ای دندانپزشکی ((من))  تماس بگیرید.

استفاده از ایمپلنت های محلی دندان

ایمپلنت های دندانی ذکر شده در قسمت فوق، برندهای معتبر بین المللی می باشند. آنها به طور گسترده در اروپا و آمریکای شمالی استفاده می شوند. با این حال، ممکن است مارک های محلی ایمپلنت های دندانی وجود داشته باشد ،که دندانپزشک شما ترجیح دهد از آنها استفاده کند. ایمپلنت های محلی دندان لزوماً به خودی خود کیفیت پایینی ندارند،و اگر دندانپزشک شما آن را توصیه می کند، ممکن است ارزش آن را داشته باشد. ایمپلنت های دندانی مارک دار توسط همه دندانپزشکان قانونی شناخته شده است. بنابراین، اگر برای مثال برای کاشت دندان به خارج از کشور سفر می‌کنید، از انواع برندهای محلی درخواست کنید. هر گونه عدم اطمینان در مورد آنچه در دهان شما می رود را از بین می برد.

سخن پایانی:

همانطور که در بالا ذکر شد، ایمپلنت های دندان تقریباً همگی به یک میزان موفقیت را دارند. بنابراین، برند واقعاً نباید برای جراحی شما مهم باشد.در پایان این مسأله را خدمت بیماران عزیز باید بگوییم که در کل، انتخاب پزشک عمل‌کننده بسیار مهم‌تر از انتخاب برند ایمپلنت است؛ چه‌بسا بهترین و گران‌ترین برند ایمپلنت اگر خوب کار نشود؛ ممکن است که به نتیجه‌ی دلخواه نرسد و ایمپلنت با استخوان جوش نخورد و از دهان خارجشود.با مجموعه کلینیکهای زنجیره ای دندانپزشکی ((من))  جهت دریافت نوبت مشاوره ایمپلنت تماس بگیرید و یا از طریق سایت نوبت آنلاین دریافت کنید.

تو بخند زیباییش با من / مجموعه کلینیکهای زنجیره ای دندانپزشکی ((من))  

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی : ایمپلنت های طلایی/ ایمپلنت های دندان Nobel /ایمپلنت های دندانی Mode/ ایمپلنت دندان Srtaumann /  /ایمپلنت دندان MegaGen