باندینگ دندان کودکان

شاید در مورد استفاده از باندینگ دندان برای بزرگسالانی که حفره هایی بر روی دندان دارند یا دندانی از دست دادند شنیده باشید ، اما با باندینگ دندان، میتوان لبخند زیبایی را به کودکان هدیه داد. اما همیشه دنتال باندینگ بهترین گزینه نیست، اما در برخی از موارد میتواند تنها انتخاب شما باشد. اولین باری که دندانپزشک چنین درمانی را پیشنهاد می کند ممکن است عجیب به نظر برسد که ایا واقعا دنتال باندینگ برای کودکان هم خوب هست یا خیر.در ادامه به بررسی دنتال باندینگ برای اطفال میپردازیم.

 

دنتال باندینگ چیست؟

این روش نسبتاً ساده است و تهاجمی یا دردناک نیست. می توان از آن برای درمان چندین موارد مانند ترک های جزئی و حتی دندان های دچار پوسیدگی متوسط هستند، ​​استفاده کرد. در طی عمل باندینگ دندان ، متخصص مجموعه دندان پزشکی تخصصی "دندان پزشکی من"، سطح دندان را می تراشند و سپس از کامپوزیت رزین استفاده می کنند. کامپوزیت رزین برای پوشاندن هرگونه آسیب دندان استفاده می شود. هنگامی که رزین روی سطح دندان قرار می گیرد ، متخصص دندان پزشکی زیبایی، آن را طوری شکل می دهد که دندان را پر کرده و طبیعی به نظر می رسد. پس از آن ، دندانپزشک از یک نور محافظ برای سخت شدن رزین و چسباندن آن به سطح دندان استفاده می کند.

متخصصین مجموعه دندان پزشکی تخصصی "دندان پزشکی من"، از باندینگ برای اهداف زیبایی استفاده می کنند ، اما در برخی موارد ، از آن برای ترمیم یکسری آسیب ها نیز استفاده می شود. از آنجا که این روش چندان پیچیده نیست ، معمولاً برای آسیب های جزئی مناسب است.

دنتال باندینگ برای کودکان

بچه ها بازیگوشند و نسبت به بزرگترها کمتر به دندان های خود توجه دارند. غالباً هم نیاز به انجام اقدامات دندانپزشکی برای ترمیم مواردی مانند حفره یا آسیب های جزئی مانند شکستگی دندان دارند. باندینگ دندان به دلیلی دردناک نبودن و آسانبودن، بسیار مناسب است. به همین دلیل، متخصص دندانپزشکی اطفال مجموعه"دندان پزشکی من"، برای ترمیم موارد جزئی، باندینگ دندان را برای کودکان پیشنهاد میکند. با افزایش سن، کودکان اهمیت بیشتری نسبت به دندان های خود می دهند. در حال حاضر ترمیم این آسیب دیدگی ها ممکن است به افزایش اعتماد به نفس آنها نیز کمک کند. باندینگ دندان برای بچه ها در صورتی که سطح دندانشان خرد شده باشد یا اگر مقدار کمی پوسیدگی داشته باشد، گزینه ای عالی به حساب می اید. این مسائل گاهی اوقات باعث از بین رفتن دندان می شود و چسباندن آن می تواند به حفظ فرم آن کمک کند.

چه زمانی کودک نباید باندینگ دندان انجام دهد؟

·         اگر قرار باشد دندان کودک به زودی بیفتد و با یک دندان بزرگسال جایگزین شود ، زمان و گزینه مناسبی نخواهد بود.

·         هنگامی که دندان کودک آسیب بسیار شدید دیده باشد، باندینگ دندانی ممکن است فقط یک راه حل موقت باشد، مانند بستن باند روی زخم باز. در حالی که این روش آسان است، اما ممکن است راه حل دائمی نباشد.